Kırmızı Işık İhlal Tespiti ve Ceza Makbuzu Düzenleme

Tedes Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi

Fiziksel Loop Kullanılmadan, Yola Zarar Vermeden, Tek Başına Kırmızı Işık İhlalini Tespit Eden ve Delillendiren Tek Sistemdir.

İhlal öncesi 4 adet, ihlal sonrası 4 adet ve tüm ihlali kapsayan video görüntüsü ile birlikte kırmızı ışık ihlali yapan aracın itiraza fırsat vermeyecek şekilde belgelendirilmesini sağlamaktadır.

Kırmızı Işık İhlal Tespiti Gündüz

Gündüz kırmızı ışık ihlal tespit raporu
Plaka tanıma görüntüleri siyah-beyaz ve renkli

Kırmızı Işık İhlal Tespiti Gece

Gece kırmızı ışık ihlal tespit raporu
Plaka tanıma görüntüleri siyah-beyaz ve renkli

Vega 2L Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi

Velored kod adlı plaka tanıma ve kırmızı ışık ihlal tespiti sistemi, trafik lambalarını olduğu kavşaktan geçen tüm araçların ister kırmızı, ister sarı, isterse yeşil ışıkta geçsin plakalarını tanımak ve varsa kırmızı ışıkta geçen araç hiçbir itiraza mahal vermeden gerekli tüm delillendirme görüntüleri ile birlikte merkez sunucusuna aktarmaktadır.

Tek başına iki şeridi kontrol edebilen velored kırmızı ışık ihlal tespit ve plaka tanıma sistemine trafik ışığından sarı ve kırmızı ışık yandığında enerji olan kablo girişlerini yapmak, kameranın 24 volt enerjisini vermek ve network ucunu bir switch e bağlamak yeterlidir.

Özellikle, kırmızı ışık ihlali yapan aracın ihlalden hemen önceki ve ihlalden hemen sonraki siyah beyaz plaka tanıma fotoğrafları ile bir adet kırmızı ışık ihlalinden hemen önce, bir adet kırmızı ışık ihlalinden hemen sonra ve 2 adet kırmızı ışık ihlalinden 3 ve 6 metre uzaklaştıktan sonraki renkli ve içinde yüzde yüz kırmızı ışık ihlali yapan aracın tam görüntüsünün bulunduğu 4 adet renkli fotoğrafı sistem merkezine göndermektedir.

Üstelik tüm fotoğraflarda (2 adet siyah beyaz ve 4 adet renkli) zaman ve plaka damgaları, ihlal süresince kırmızı ve sarı ışıkta ne kadar zaman görüntüde kaldığı gibi net delillerle otomatik ceza makbuzu düzenleme işlemlerini de yapabilmektedir.

İsteğe bağlı olarak sunulan bütünleşik hız tespit (loop) girişleri ile aracın kırmızı ışık kontrolünün yapıldığı yerden ne kadar hızla seyrettiği de tespit edilebilmektedir.

Montaj işlemi için binlerce lira masraf yaparak kırmızı ışık kontrol noktasına tag montajı yapma zorunluluğu yoktur. Yol kenarına, en az 3 metre yüksekliğindeki basit ve yol üstü taglarına göre çok daha uygun maliyetlere yapılabilen direklere montaj yapmak yeterlidir.

Vega 2L Kırmızı Işık İhlal Tespit Donanımı

Vega Smart 2 Plaka Tanıma

Ayrıntılı Bilgi