• 5 Mega Piksel Plaka Tanıma Sistemi
  • Kameranın içinde bulunan OCR tanımlayıcı işlemcisi sayesinde, gerekli tüm tanımlamalar kamerada yapılmaktadır.
    Bu sayede çok sayıda kamera her hangi bir PC’ye gerek kalmadan çalışabilir.
  • Kameranın bünyesinde bulunan IR(kızılötesi) ledler sayesinde, 0.00 lux aydınlatmada (karanlıkta) dahi plakaları tanıyabilmektedir.
  • Düşük güç kullanımı sayesinde (8W – 20W), şebeke elektriği yerine, küçük bir güneş paneli kullanarak çalışmalarını kesintisiz sürdürebilir.
  • IP tabanlı olması nedeniyle düşük bant genişliklerinde bile plakayı merkeze aktarabilir. Bir plaka görüntüsü ortalama 30 KB yer kaplamaktadır.

Konvansiyonel Plaka Tanıma Kameraları

Konvansiyonel Plaka Tanıma Kameraları

Entegre Plaka Tanıma Kameraları

Entegre Plaka Tanıma Kameraları

Tattile kameralar, kullanılan mercek ve diğer sistem özellikleri sayesinde iki şeritli bir yolda tek başına saniyede 25 adet plaka çözümleme yapabilmektedir.

Araç görüntülerinin yakalanıp plakasının çözümlenmesi için siyah-beyaz mercek kullanırken, kutu içerisinde ikinci bir mercekle daha geniş açıdan renkli fotoğraf çekmekte ve istenilirse video streaming ile plaka tanıma noktasından sürekli görüntü aktarabilmektedir.

Tattile kameraların tüm modellerinde megapixel kameralar kullanılmaktadır. Ayrıca, Plaka tanıma mesafesine göre alternatif 10-25 metre) mercek çeşitleri de bulunmaktadır.

Şekillerden de anlaşılabileceği gibi 2 şeritli bir yolda konvansiyonel sistemlerden en az 2 adet (bazı konvalsiyonel sistemlerde gece karanlığında plaka tanıma için tek şeritte 2 adet kamera kullanılmaktadır) kamera kullanılmakta fakat yinede şerit ortasından geçen araçların plakaları çözülememektedir. Entegre sistemlerde ise 2 otoyol şeriti için 1 adet plaka tanıma sistemi kullanılması yeterli olmaktadır.